Ievietota poliuretāna līme

Ķīmiskā poliuretāna līme un pētniecība Ķīnā sākās pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Kopš 1980. gadiem pētījums par ūdens poliuretāna darbību Ķīnā bija aktīvāks, taču tas joprojām ir attīstības stadijā salīdzinājumā ar ārvalstu ūdensnecaurlaidīgajiem poliuretāna līmeņiem. Deviņdesmitajos gados daudzas ražošanas līnijas tika ieviestas dažādās nozarēs, un viens pēc otra tika izveidoti trīs kapitālsabiedrības, un importētie produkti steidzami jāizveido vietējā mērogā. Atbalstītie pētniecības institūti un ražošanas vienības, lai palielinātu attīstību, jaunus produktus turpina parādīties.

Poliuretāna līme ir molekulārā ķēde, kas satur karbamātu grupu vai izocianātu grupu. Saskaņā ar reakcijas sastāvu to var sadalīt poliizocianāta līmē, poliuretāna līme, kas satur izocianāta grupu, hidroksilu poliuretāna līme un poliuretāna sveķu līmi. To var iedalīt vispārējā līmjava, pārtikas iepakojuma līmjava, apavu līmjava, papīra plastmasas kompozītmateriāla līmjava, celtniecības līme, struktūras līmjava, ultrazemas temperatūras līmjava, putu līmvielas, anaerobās līmvielas, vadošās līmvielas, karstās kausēšanas līmvielas, spiedienjutīgās līmvielas, slēgtas līmvielas, lai gan, neatkarīgi no poliuretāna līmeņu veida, sistēmas izocianāta grupas reaģē ar vielām, kas satur aktīvo ūdeņradi sistēmā vai ārpus tās, lai veidotu poliuretāna grupas vai poliuretāzi, tādējādi sistēmas stiprība ir ievērojami uzlabojusies lai sasniegtu sasaistes mērķi.

Līdz šim, izņemot sākotnējo līmi, bez šķīdinātāja nesaturošu poliuretāna strukturālo līmi, reaktīvo poliuretāna karsta kausējuma līmi un citas ārvalstu līmvielas ir plaši izmantotas mūsu valstī. Kaut gan Ķīnas poliuretāna nozarei ir ievērojams apjoms, bet, salīdzinot ar attīstītajām valstīm, pastāv joprojām ir liela plaisa, galvenokārt tādēļ, ka izlaide nav liela, un tehniskais līmenis joprojām ir zems. Kādas ir poliuretāna līmes īpašības? Kādas ir tās jomas, kurās tas tiek piemērots? Šodien es jums īsu ievadu.

图片1


I, poliuretāna līmes īpašības

1. Spēcīga saķere, augsta sākotnējā saķere un plašs pielietojuma klāsts

Tā kā poliuretāna līmes molekulārās ķēdes NCO var reaģēt ar dažādām funkcionālām grupām, kas satur aktīvo ūdeņradi, veido starpfāžu ķīmisko saiti, tam piemīt stipra saķere ar daudziem materiāliem. Nevar uzlīmēt ne tikai porainus materiālus, piemēram, putas, keramiku , koka, auduma, bet arī var saistīt daudzu veidu metālu, neorganisko materiālu, plastmasu, gumijas un ādas, ir plaša līmes.

2, izturīga zemas temperatūras izturība

Ļoti zemā temperatūrā vispārējie polimērmateriāli tiek pārveidoti stikla stāvoklī un kļūst trauslāki, savukārt poliuretāna līme var saglabāt augstu pīlinga spēku pat zemāk par -250 ℃ un poliuretāna līmeņu bīdes stiprība ievērojami palielinās, samazinot temperatūru.


II, poliuretāna līmes trūkumi un uzlabošanas metodes

1. Bezūdens izocianāta monomērs poliuretāna līme satur lielu toksicitāti. Epoksīda poliuretāns tika sagatavots, izmantojot hidroksilgrupas savienojumu ar polyepoxy savienojumu un izocianāta termināla poliuretāna prepolimēru, un pēc tam poliuretāna līme tika sagatavota ar poliamīna savienojumu. Līmvielai ir izcilas epoksīda sveķu un poliuretāna īpašības , un gandrīz neietver nekādu brīvu izocianāta monomēru, un cietā viela ir augsta. Poliurēna līmes attīstās uz zaļajām līmes vielām, kas balstītas uz ūdeni un bez šķīdinātāja.

2. Poliuretāna līme parasti lēnām sasilst istabas temperatūrā, un dažreiz tās vairākas dienas tiek pilnīgi izkarsētas. Ja izmanto daudzkomponentu kompozītu, acīmredzami var saīsināt konservēšanas laiku istabas temperatūrā, kas ir ērtāk un lietderīgāk.

3. Poliuretāna līmes augstā temperatūras pretestība ir daudz sliktāka nekā zemas temperatūras pretestība. Ja to lieto pārtikas iepakojumā, kompozītmateriāla plēvei ir vajadzīga gatavošanas pretestība. Nanosakaru siltuma pretestību, stiepes izturību, griešanas spēku un pīlinga stiprību var būtiski uzlabot, taču jāpievieno piemēroti nanomateriāli. Ja pārāk daudz tiek pievienots, dažās makromolekulās var tikt iznīcināts noteikto cieto segmentu kārtojums, un mehāniskās īpašības tiks samazinātas.

III, poliuretāna līme lietošana

1. Poliuretāna līme automobiļiem

Jaunā automašīnu konstrukcijā tiek ieviests liels skaits vieglo metālu, kompozītmateriālu un plastmasas, kā rezultātā palielinās pieprasījums pēc automobiļu līmes un blīvējuma materiāliem. Automašīnā visplašāk izmantotais poliuretāna līme ir poliestera hermētiķis ar mitru cietējošu poliuretāna blīvējumu vējstikla salikšanai, strukturālā līme stikla šķiedru pastiprinātas plastmasas un loksnes formēšanas kompozītam. Divkomponentu poliuretāna līmes un ūdeni saturošas poliuretāna līmes iekšējām detaļām. Automobiļu interjera aksesuāri ir arī joma, kurā līmvielu daudzums strauji pieaug. Jau ilgu laiku mūsu valsts automobiļu rūpniecības nozare importēja poliuretānu vējstikla adhezīvs no ārzemēm, līdz "astotajam piecu gadu plānam", poliuretāna priekšējā stikla līmes izpēte un izstrāde netika iekļauta kā galvenais valsts zinātniski tehnoloģiskās pētniecības projekts.

Plaši pielietotais ar ūdeni saistītais poliuretāna līme automobiĜā attiecas uz līmi, kas rodas, ja poliuretāns tiek izšėīdināts ūdenī vai izkliedēts ūdenī. Vismaz ūdenī esošais poliuretāns ir lineārs termoplastiskais poliuretāns, jo tā pārklājuma plēve nav savstarpēji saistīta, molekulmasa ir zema, tāpēc tā ūdens pretestība, izturība pret šķīdinātāju, lipīgās plēves izturība un citas īpašības joprojām ir sliktas, tās jāmaina, lai uzlabotu tā īpašības. Poliestera un akrilskābes hibrīda un dispersijas kombinācijā ar urīnvielas-diketona un izocianurīnskābes esteri var izmantot automašīnu remonta laku bez nepieciešamība pēc ātrgaitas sajaukšanas iekārtām, un to ir viegli sajaukt un tam ir laba adhēzija.

2, poliuretāna līme koksnē

Ņemot vērā meža resursu strauju samazināšanos pasaulē un dabiskā meža resursu aizsardzības projekta īstenošanu Ķīnā, mazo koka laminātu izturībai un izturībai pret mitrumu un izturību pret atmosfēras iedarbību jābūt labākas par pašas koksnes izturību. Līmes daudzums ir kļuvis par koksnes nozares tehnoloģijas attīstības simbolu. Agrāk lielākā daļa no izmantotajām koksnes līmvielām bija galvenie izejmateriāli - urīnvielas formaldehīda sveķi, fenola sveķi un melamīna formaldehīda sveķi ar formaldehīdu. Tomēr, pateicoties brīvā formaldehīda klātbūtnei, izstrādājumu izmantošana pakāpeniski izstaro apkārtnē formaldehīda gāzi. Izraisa vides piesārņojumu. Apstrādes rūpniecība ir sākusi koncentrēties uz jaunu vides aizsardzības līmes poliuretāna līme, lai samazinātu vides piesārņojumu.

Kokapstrādes rūpniecībā izmantojamās koka apstrādes rūpniecībā izmantojamās vienkomponentes mitrās termiskās poliuretāna līme ir šķidras un tās izmanto istabas temperatūrā. Tajā parasti ir augsta stiprības saķere, elastība un ūdensizturība, un tās var savienot ar daudzām koka virsmām (piemēram, tekstilšķiedras, metāli, plastmasas, gumijas utt.). Vienkomponentu poliuretāna līme sauss un slapjš stiprums ir labāks par fenola līmes saturu. Pirms savienošanas, līmes stiprību var uzlabot, pārklājot hidroksimetil resorcinola (HMR) saites aģentu uz virsmas kā arī visu termoreaktīvo koka līmes līmes stiprību var uzlabot ar HMR.Ja koksnes virsma ir iepriekš piesūcināta ar HMR saistvielu, vienkomponentu poliuretāna līmes izturība un izturība atbilst visstingrākajām testa prasībām.

3, poliuretāna līme apaviem

Ķīna ir liela apavu ražotne. Pēc trim apavu līmea izstrādes paaudzēm, uzlabojot globālo vides izpratni un naftas krīzes pasliktināšanos, ir izveidojusies ceturtās paaudzes šķīdinātāju nesaturoša un uz ūdens bāzes veidota līmlente apaviem. Pēdējos gados ir izveidots ūdensizturīgo poliuretāna ir kļuvusi arvien nobriedusi. Poliuretāna līmes pīlinga stiprība neatbilst prasībai pēc dažām zemas polaritātes apaviem, piemēram, SBS. Var izveidot poliuretāna apavu līmi ar augstu kristālismu, ātru kristalizācijas ātrumu, lielu saķeres izturību un ideālu pīlinga stiprību. pievienojot sveķainu šķīdinātāju.

4, poliuretāna līme iepakošanai

Mīkstais iepakojums, ko sauc arī par mīkstu vartu, ir vairāk unikālas visaptverošas īpašības, piemēram, viegls un ērts, ilgs glabāšanas laiks, higiēna, ērta uzglabāšana un transportēšana, viegli demontējams, mazāk atkritumu un labas plauktu efekta utt., Kas tagad ir vairāk nekā cietā iepakojumā, piemēram, plastmasas, stikla pudelēs un kannās. Pateicoties tā izcilajām īpašībām, poliuretāna līme var būt saistīta kopā ar dažādām plēves materiālu īpašībām, lai iegūtu aukstumu, eļļu, zāļu izturību, caurspīdīgumu, nodilumizturību un citas mīkstas iepakojuma kompozītu plēves īpašības. . Pašlaik poliuretāna līme ir kļuvusi par galveno mīksto iepakojumu kompozītu plēves apstrādei vietējā un ārējā tirgū. Iekšējā līmjavas tirgū poliuretāna līme patēriņam ir otrs tikai attiecībā uz apavu ražošanas nozari iepakojuma kompozītmateriālu ražošanas nozarē.

Ir dažādas poliuretāna līmes iepakošanai, piemēram, uz ūdens bāzes izgatavotas poliuretāna līmes, karstās izkausēšanas poliuretāna līmes, šķīdinātāju bāzes poliuretāna līmes, bez šķīdinātāja poliuretāna līmes. Pastāv divu veidu poliuretāna karsta kausējuma līmjava, no kurām viena ir termoplastiska poliuretāna elastomēra karsta kausējuma līmjava, otrs ir reaktīvs karsta kausējuma līmjava. Galvenais termoplastiskās karsta kausējuma līmjavas trūkums ir tā augsta viskozitāte, tādēļ tai ir liela ietekme uz šķietamo pārklājuma kvalitāti. Reaktīvā poliuretāna karsta kausējuma līmjava ir jauna veida līmjava pamatojoties uz tradicionālo karsta kausējuma līmi. Tam ir ne tikai laba sākotnējā viskozitāte un tradicionālās karsta kausējuma līmjavas izcilas termiskās apstrādes īpašības. Poliuretāna priekšrocības ir mainīga kompozīcija un plašs veiktspējas pielāgošanas klāsts. Tas ir izcilas līmes īpašības daudzu veidu substrātiem.

Turklāt, pateicoties emulgatoru izmantošanai vai hidrofilu jonu grupu ieviešanai molekulās, ūdensizturība ar ūdensizturīgo poliuretāna līmeu iepakojumam ir samazināta. Pēdējos gados pētījums par poliuretāna līmeņu ūdensizturības uzlabošanu ir kļuvis par aktuālu tematu. Vienlaikus ūdens lielas siltuma jaudas dēļ, kā palielināt tā cieto saturu un uzlabot tā žāvēšanas ātrumu, ir viena no problēmām kas jāatrisina.

5, poliuretāna līme celtniecībai

Poliuretāna līme ir ne tikai netoksiskas, bez piesārņojuma un viegli lietojamas, bet arī ir tādas priekšrocības, ko nevar salīdzināt ar citām līmvielām, tas ir, izcila zemas temperatūras pretestība, izturība pret šķīdinātāju, izturība pret novecošanos, ozona izturība un baktēriju rezistence . Tam ir liela nozīme ēku seguma materiālu pielietošanā. Plaši izmanto elastīgās gumijas grīdas paklājās, stingrās gumijas grīdas flīzēs un plastikāta sliežu sporta pamatnes novietošanai. Jauna divkomponentu poliuretāna līme sašķeļ pretrunu starp griešanas spēku un Tradicionālo līmes pīlinga stiprība, kas vienā un tajā pašā laikā ļauj divām līmvielām sasniegt lielāku izturību, un tai piemīt izcilas īpašības ēkas tērauda plākšņu savienošanā, un saķere ir stingra un nav viegli radīt deformāciju. Pielietojot poliuretāna līme, tiek pielietots viegli pielietojams un plaši pielietojams ar temperatūras regulējamo apstrādes ātrumu. Poliuretāna līmes tiek plaši izmantotas PVC materiālos, sienu paneļu ražošanā un ēku mitrumizturīgos pārklājumos.

6, poliuretāna līme tintei

Ūdens bāzes tinte ir uzskaitīta kā pirmā izvēle par videi draudzīgu drukāšanu. Vienu komponentu ūdeni saturošu poliuretāna tinte, kas ir piemērota gravējumu drukāšanai, var sagatavot, šķērsojot ūdens porainu poliuretāna līmi istabas temperatūrā. Ūdens tintes ir augstas izturības pret gaismu, stipra saķere, regulējams sausums, spilgtas krāsas, caurspīdīgs slānis, netoksisks un nedegošs, izturība pret laika apstākļiem, viegls viskozitātes kontrole. Salīdzinājumā ar citu tintes uz ūdens bāzes, plašs substrātu materiālu klāsts ir pielāgošanās spējas.

Kā ūdensnecaurlaidīgās tinte saistviela tika izmantots poliuretāna-poliakrilāts (PAA). Tintes plēves žāvēšanas procesā tika sintezētas poliuretāna līme un poliakrilāta īpašības, un modificētajai emulsijai arī bija laba adhēzijas spēja pret filmu. Krāsainās drukas rūpniecībā izmantotajā pamatplēvē galvenokārt ietilpa poliestera plēve, neilona plēve, polipropilēna plēve, polietilēna plēve utt. Tianjianas ķīmiskās rūpniecības speciālisti mums atgādina, ka tintes izvēles atslēga ir tā, ka tai ir laba saķere ar šo pamatfilmu veidiem.

7. Poliuretāna līme līmeņu iesiešanai

Pēdējo 20 gadu laikā karstās izkausēšanas līmjavas izmantošana ir strauji attīstījusies grāmatu saistīšanā. Galvenais iemesls tam ir tas, ka dramatiski ir pieaudzis zemu cenu mākonis grāmatu apjoms, un tajā pašā laikā ir izveidots bezvadu saistīšanās process. EVA karsta kausējuma līmes labās saķeres un elastības dēļ pašlaik vietējā tirgū tiek izmantots karstās kausēšanas līmes saistošais maisījums lielākajai daļai EVA karsta kausējuma līmes. Bet EVA karsta kausējuma līmjava ir dārga un EVA karsta kausējuma līmjava ir atmiņas un citi trūkumi.Poliretāna karsta kausējuma līmi var kompensēt iepriekš minēto defektu. Līmvielas priekšrocības ir vienkāršs ražošanas process, zemas izmaksas, laba elastība, laba stingrība, augsta līmju izturība, un to var izmantot atkārtoti. Tam ir plašāka pieteikšanās iespēja.

8, citi

Poliuretāna līme ir aizvien svarīgāka loma kosmosa lidaparātu savienošanā, mantojuma saglabāšanā un atjaunošanā, militārajā rūpniecībā, kancelejas piederumos, medicīnā un citur, pateicoties to izcilajām līmes īpašībām.

IV. Secinājums

Poliuretāna līme ir plaši izmantota dažādās jomās, pateicoties tā izcilajām īpašībām, un tā ir kļuvusi par nozīmīgu cilvēka dzīves sintētisko materiālu. Ar pakāpenisku poliuretāna pielietojumu paplašināšanu un pieaugošo izpratni par cilvēka vides aizsardzību pasaules poliuretāna līmes rūpniecība virzās uz vides aizsardzību aizsardzība, drošība un veselība, resursu atgriešana utt. Ķīnas poliuretāna līmēšanas nozare ir parādījusi strauju izaugsmes tempu, arī tehnoloģiju attīstība ir guvusi ievērojamus panākumus.