Bitumena noslēpuma atklāšana (pirmā daļa)

Kā mēs visi zinām, ezera ūdens ir svarīga globālo ūdens resursu daļa. To var iedalīt saldūdens ezerā, sālsūdens ezerā un sāls ezerā. Vienā vārdam tajā jābūt ūdenim. Bet pasaulē ir dīvains ezers. Ezers nav ūdens piliens. Daži ir nepārtraukts dabisks asfalts, kas pazīstams kā "asfalta ezers". Ezers atrodas uz Trinidadas salas Karību jūrā. Tas ir viens no lielākajiem asfalta ražotājiem pasaulē. Saražotais asfalts ir dabiska un videi draudzīga, izcila kvalitāte un izturība. To sauc par "melno zeltu", un tas ir naftas ķīmijas asfalts nepārspējams.

Ezera platība ir tikai 0,36 kvadrātkilometri, bet ezera apakšdaļa ir nesaprotama. Ezera centrā no ezera iztek plūstoša asfalta plūsma. Saskaņā ar ģeoloģijas ekspertu datiem, ja 100 tonnas dienā tiks izrakta, ezera bitumens tiks izrakts vēl 200 gadus. Vairāk nekā 9 miljoni tonnu asfalta kopš ražas uzsākšanas 1860. gadā. Trīnidāde un Tobāgo ir eksportējuši lielu daudzumu dabīgā asfalta mūsu valstij. Daži no Pekinas Chang'an ielas posmiem šeit ir asfalta segums.

201802061545288881.jpg

Asfalta ezers ir pazīstams kā "asfalta ezera māte" ar nepārtrauktu asfalta plūsmu, kas vairāk līdzinās dabai dāvanai cilvēkiem.

Asfalts - dāvana no dabas

Asfalts - dārgaina dāvana, ko dabas atstāja cilvēcei miljardiem gadu atpakaļ, ir reti sastopams vides materiāls mūsdienu hidroizolācijai. Asfalts ir iegūts no eļļas un tiek nosaukts pēc tā iegūšanas. Zemūdens naftas slānis ir pakļauts zemes virsmai ar ģeoloģisko migrāciju un pēc ilgstošas iztvaicēšanas un oksidēšanās veido asfalta ezeru, ko sauc par dabisko asfaltu. Eļļas mākslīgā attīrīšanā atstātais destilācijas atlikums ir naftas asfalts. Tā kā dažādais rafinēšanas veids, daba un etiķete no naftas asfalta ir dažādi.Scient laikos dabas asfalts bija galvenais avots asfalta.Bet šodien naftas asfalta, kas plūst caur augsta temperatūra glabāšanas tvertnes fabrikas ar attīstītu loģistikas sistēmu, turpinot savu misiju tūkstošiem gadu.

Asfalts Ūdensizturība - vairāk nekā 3000 gadu mantojuma

Kā lielisks ūdensnecaurlaidīgs materiāls, asfalta pielietojuma vēsture ir gandrīz cilvēka civilizācijas vēstures spogulis. Apmēram 1200. g. Martā Mezopotāmijas Mijas reģionā, kur dabiskais asfalts ir bagātīgs, cilvēki ir iemācījušies krāsot asfaltu virs keramikas un korpuss dekoratīviem un ūdensizturīgiem nolūkiem. Viņi arī izmanto māla ķieģeļu asfaltu kā dabisku saistvielu. Asfaltu plaši izmanto kā ūdens necaurlaidīgu, hermētiķi un saistvielu senos arhitektūras brīnumos, piemēram, senajā Babilonijas dārza dēlī un Great Wall Ķīnā. Īpaši senajā Babilonijas ceļa vietā zinātnieki ir pārsteigti par to, ka starp seguma plāksnēm un sadedzināto ķieģeļu virsmu, ko var saukt par moderna betona šosejas embrionālo formu, ir asfalta iztekas pēdas.

201802061546327460.jpg